Valmieras sv.Sīmaņa baznīcas zvani dodas uz Holandi

Ievietots 04.01.2019

Līdz 3. janvārim, valmieriešiem un pilsētas viesiem bija iespēja apskatīt noceltos Sv. Sīmaņa baznīcas zvanus. Tā kā abi zvani ir saplaisājuši un vairs neskan, tad torņa iekštelpu atjaunošanas projekta ietvaros paredzēts veikt zvanu restaurāciju. Tādēļ, 4. janvārī baznīcas zvani sāk savu ceļu uz Holandi, kur paredzēta to restaurācija.

 

Lai varētu veikt torņa iekštelpu atjaunošanu, Sv. Sīmaņa luterāņu draudze kā partneris piedalās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētajā projektā SAM 5.5.1.0/17/I/004 “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”. Kopējā projekta summa tiek plānota 170 000,- EUR. Paredzams, ka par ERAF līdzekļiem būs iespējams segt 75% no torņa iekštelpu atjaunošanas izmaksām. Pārējos izdevumus plānots segt no Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma un draudzes ziedotiem līdzekļiem.

"Un tie pastāvēja apustuļu mācībā un sadraudzībā, maizes laušanā un lūgšanās."