Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcas zvani tiek nocelti no baznīcas torņa

Ievietots 29.11.2018

Šobrīd baznīcas tornī atrodas divi vēsturiski bronzas zvani, vienu no tiem 1754. gadā Stokholmā izgatavoja Gerhards IV Meiers (Gerhard IV. Mayer), otrs ir izgatavots 1902. gadā pie Švenna (Schwenn) Rīgā. Vecākais zvans ir lielāks, tā diametrs ir 942 mm un aptuvenais svars – 480 kg. Jaunākais zvans ir mazāks, tā diametrs ir 830 mm un aptuvenais svars – 350 kg. Abi zvani ir saplaisājuši un vairs neskan. Torņa iekštelpu atjaunošanas projekta ietvaros paredzēts veikt zvanu restaurāciju.

Trešdien 28. novembrī sākās darbi pie baznīcas zvanu nocelšanas, kurus veiks meistars no Igaunijas Toomas Mäeväli,  lai jaunā gada sākumā tos varētu transportēt uz Holandi restaurācijai. Līdz tam zvani tiks novietoti baznīcā, lai Valmierieši un pilsētas viesi varētu tos apskatīt.

Turpinās arī pārējie ieplānotie darbi Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcas torņa iekštelpu atjaunošanas projektā, šobrīd tornī ir nojauktas vecās betona kāpnes un stikla bloku siena, demontēta vecās apkures iekārtas, izstāžu zālē ir ieklāta ozolkoka grīda un jaunajām trepēm iebūvēts pirmais kāpņu laidiens, tiek restaurētas durvis un logi.

Lai varētu veikt torņa iekštelpu atjaunošanu, Sv. Sīmaņa luterāņu draudze kā partneris piedalās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētajā projektā SAM 5.5.1.0/17/I/004 “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”. Kopējā projekta summa tiek plānota 170 000,- EUR. Paredzams, ka par ERAF līdzekļiem būs iespējams segt 75% no torņa iekštelpu atjaunošanas izmaksām. Pārējos izdevumus plānots segt no Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma un draudzes ziedotiem līdzekļiem.

 

 

 

"Un tie pastāvēja apustuļu mācībā un sadraudzībā, maizes laušanā un lūgšanās."